A+ R A-

Województwo zachodniopomorskie na targach Grune Woche w Berlinie

Województwo zachodniopomorskie po raz ósmy wzięło udział w Międzynarodowych Targach Przemysłu Spożywczego, Rolnictwa i Ogrodnictwa Grűne Woche, które odbyły się w terminie 18-27.01.2013 r. w Berlinie. W tegorocznej ekspozycji brało udział 10 województw: zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, łódzkie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie.


Tegoroczne wystąpienie woj. zachodniopomorskiego na Targach Grűne Woche przygotowywał Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, który dzięki dofinansowaniu w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2012-2013, zorganizował stoisko wystawiennicze i uczestnictwo wystawców z naszego regionu.

Międzynarodowe Targi Grüne Woche to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu w naszej części Europy. Corocznie skupia setki wystawców z całego świata oraz tysiące zwiedzających z różnych części naszego kontynentu.

Głównym celem udziału województwa zachodniopomorskiego w Targach była promocja producentów zdrowej żywności z regionu oraz nawiązanie nowych kontaktów handlowych przez wystawców, którzy prezentowali się na Targach po raz pierwszy. Istotne było również uczestnictwo firm, które nawiązały już kontakty handlowe z Niemcami - obecność na targach wzmocniła ich wizerunek wobec niemieckich kontrahentów.

Na 50 m2 stoiska województwa zachodniopomorskiego w hali 11.2 prezentowali się:
1. Piekarnia-Cukiernia „ASPROD” z Klinisk Wielkich,
2. Małgorzata i Piotr Kozłowscy ze Złocieńca – przetwory, ryby wędzone,
3. Bożena i Ryszard Jaszczowscy z Dolic –przetwory ekologiczne,
4. Roma Balewicz ze Szczecina – wędliny,
5. P.P.H. „TAST” Jan Tabiński ze Szczecina - produkty piekarnicze,
6. Gospodarstwo Pasieczne „KÓSZKA” z Czaplinka – miody drahimskie,
7. Mleczarnia „STARCO” ze Stargardu Szczecińskiego – produkty mleczne.

W ciągu dwóch dni odbył się pokaz florystyczny, prezentowany przez pana dr. Piotra Salachnę z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, który przyciągnął do stoiska tłumy widzów. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających targi były występy zespołów folklorystycznych z regionu.

Przedstawiciele berlińskich mediów: Polonia Berlin, Akcenty, Polonia w Berlinie i RockinBerlin.Pl, uhonorowali dyplomami dwóch wystawców z naszego województwa zachodniopomorskiego:
- w kategorii najbardziej sprawnej i otwartej na klienta firmy II miejsce otrzymała Górna – Pan Roman Balewicz ze Szczecina, który zaprezentował „Tradycyjne Polskie Wędzenie”,
-w kategorii najbardziej sprawnej i otwartej na klienta firmy rodzinnej III miejsce zdobyło Gospodarstwo Ekologiczne Sedina Bożena i Ryszard Jaszczowscy z Dolic, którzy prezentowali przetwory z róży fałdzistolistnej.

Źródło: Wydz. Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodnipomorskiego

 

Prawo rolne

Ile wynosi?

Zobacz film
Analizy (5 filmów)
Zobacz film
Zobacz film
Biznes na wsi (7 filmów)
Zobacz film
Prezentacje firm (7 filmów)
Zobacz film
PROW (6 filmów)

.