Pomysł na biznes

Dni polskiego rolnictwa na Ukrainie

wtorek, 28 lipca 2015 11:06

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie w dniach 27-28 sierpnia 2015 roku we Lwowie wraz z partnerami: Lwowską Izbą Przemysłowo-Handlową, Rynkiem Hurtowym "Shuvar" oraz Ogólnoukraińską Agrarną Radą organizuje przedsięwzięcie promocyjne pt. „Dni Polskiego Rolnictwa”, w ramach którego odbędą się wystawa sprzętu rolniczego, konferencja i spotkania B2B.

 

Nestlé i Winiary razem już od 20 lat

piątek, 24 lipca 2015 13:34

20 lat temu firma Nestlé podjęła decyzję o strategicznym zainwestowaniu w znaną kaliską fabrykę Winiary, włączając ją tym samym do rodziny Nestlé. Od tego czasu zakład ten przeszedł całkowitą metamorfozę. Inwestor go zmodernizował i zapewnił marce Winiary silną pozycję na rynku kulinariów. Teraz kaliszanie świętują 20-lecie mariażu polskiej tradycji kulinarnej i światowego know-how.

 

Rośnie popularność leasingu maszyn rolniczych

piątek, 10 lipca 2015 10:32

Zainteresowanie leasingiem maszyn rolniczych rośnie o 9 proc. rocznie. Rolnicy coraz chętniej korzystają z ofert banków, niekoniecznie spółdzielczych.

 

Rynek środków ochrony roślin podwoił swoją wartość w ciągu 10 lat

środa, 08 lipca 2015 12:47

W ubiegłym roku rynek środków ochrony roślin szacowano na blisko 3 mld zł. W ciągu 10 lat jego wartość się podwoiła. Środki ochrony roślin są niezbędne do produkcji wysokiej jakości żywności, a ich brak może spowodować znaczącą redukcję plonów. Wolno je jednak stosować wyłącznie według rygorystycznych zasad, stąd tak ważne są regulacje, którym podlega rynek, nie tylko na poziomie krajowym, lecz także europejskim.

 

FoodCare zwiększyło sprzedaż zagraniczną o 30%

poniedziałek, 29 czerwca 2015 09:48

Spółka FoodCare podała w komunikacie, że w I kwartale 2015 roku zwiększyła sprzedaż eksportową o 30% względem tego samego kwartału roku ubiegłego.

 

"Big data dla rolników i spółdzielni" – konferencja Copa i Cogeca nt. nowoczesnych technologii w rolnictwie

piątek, 26 czerwca 2015 12:58

Copa i Cogeca zorganizowały po raz pierwszy konferencję "Big data dla rolników i spółdzielni”, dotyczącą lepszego zbierania danych rolników i spółdzielni oraz ich udostępniania innym w celu zwiększenia skuteczności i wydajności oraz lepszego wykorzystania zasobów.

 

Europejscy plantatorzy buraków cukrowych zjednoczeni w obliczu trudnych czasów

piątek, 19 czerwca 2015 14:59

Na początku czerwca (3-5.06.2015 r.) w Berlinie odbył się 44 Kongres Europejskich Plantatorów Buraka. Uczestnicy przeanalizowali sytuację światowej gospodarki cukrowej oraz główne problemy gospodarcze i polityczne stojące obecnie przed uprawą buraków w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem faktu zniesienia systemu kwot w Unii, począwszy od 1 października 2017 r.

 

Producenci żywności zaczynają iść w jakość, a nie w ilość

wtorek, 16 czerwca 2015 09:44

Polski przemysł spożywczy ma teraz stawiać na jakość, a nie ilość. Według Polskiej Federacji Producentów Żywności moce przetwórcze branży są dziś o 30 proc. większe od potrzeb rynku. Brakuje jednak wyrobów najwyższej klasy, których coraz częściej poszukują konsumenci w Polsce i za granicą.

 

Dobre perspektywy dla sektora środków ochrony roślin

piątek, 12 czerwca 2015 08:44

Rosnący popyt na środki ochrony roślin powoduje, że jest to jeden z bardziej perspektywicznych obszarów polskiej branży chemicznej. Szanse na wzrost sprzedaży w tym sektorze widzi również lider rynku – BASF. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że sektor ten ma duży potencjał innowacyjny.

 

Na Zamojszczyźnie powstaje energetyczna spółdzielnia

piątek, 29 maja 2015 11:59

Energetyka rozproszona, oparta o małe lokalne źródła, to optymalne rozwiązanie dla Polski – ocenia spółka Bio Power, która przy współudziale partnerów zamierza budować na Zamojszczyźnie sieć biogazowni, tworząc tam spółdzielnię energetyczną. Pierwsza biogazownia Spółdzielni Nasza Energia ma ruszyć w przyszłym roku.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 58